Właściciel

1991
Początki firmy sięgają roku 1991. Wówczas trzej polscy przedsiębiorcy Ryszard Kutnik, Kazimierz Rogowski i Antoni Wszeborowski nawiązali współpracę i do dziś rozwijają firmę o 100% polskim kapitale. Od początku firma Rolbud oparta jest na czterech fundamentalnych zasadach: – profesjonalna obsługa klienta, – doskonalenie wiedzy branżowej, – profesjonalizm Pracowników, – ukierunkowanie na innowacyjność i rozwój. Podstawowa działalność firmy obejmuje kompleksowe zaopatrzenie budownictwa i rolnictwa, produkcja stolarki PVC i ślusarki aluminiowej, wynajem powierzchni handlowych i usługowych (CH Mrówka), sprzedaż paliw płynnych. Dodatkowo spółka Rolbud zajmuje się działalnością deweloperską oraz transportem krajowym.
2000
W roku 2000 spółka umocniła swoją silną pozycję na rynku przystąpieniem do grupy zakupowej Polskie Składy Budowlane. Strategiczna decyzja wpłynęła na dostęp do produktów w atrakcyjnych cenach, a także możliwość dzielenia się wiedzą i doświadczeniem w Grupie. Obecnie prowadzimy sprzedaż materiałów budowlanych tzw. „ciężkiej budowlanki” w czterech składach hurtowych Ciechanowie, Przążewie, Chruszczewie i Zygmuntowie. Oddziały w Chruszczewie i Zygmuntowie dodatkowo oferują produkty dla rolnictwa. Skład budowlany w Przążewie w 2014 r. został przebudowany do standardów centrum budowlanego PSB PROFI. Jego oferta kierowana jest do dwóch rodzajów klientów: firm budowlanych i inwestorów dużych inwestycji oraz domów jednorodzinnych. Ideą PSB PROFI jest dostarczenie materiałów budowlanych oraz wszelkiego asortymentu niezbędnego codziennie na inwestycjach budowlanych. Ważnym aspektem jest sklep samoobsługowy, ekspozycje wybranych technologii budowlanych, dostawy na budowę wg zasady just-in-time oraz Szkoła Dobrego Budowania.
2003
Od 2003 r. spółka Rolbud prowadzi w Ciechanowie nowoczesny sklep samoobsługowy sektora „dom i ogród” pod nazwą „Market Budowlany Mrówka”. Jego celem jest uzupełnienie aktualnej oferty składów budowlanych o asortyment kupowany przede wszystkim przez klientów detalicznych, prosto z półek marketu. Sklep posiada kilkanaście tysięcy pozycji asortymentowych na powierzchni 2.000 metrów kwadratowych. Chcemy, aby nasi klienci mogli u nas znaleźć jak najszerszy zakres towarów potrzebnych im do remontów mieszkań jak i na co dzień, bez potrzeby przemieszczania dziesiątek kilometrów w ich poszukiwaniu.
2006
W 2006 roku obok marketu budowlanego powstały stacja paliw Mrówka oraz samoobsługowa myjnia ręczna. Nasza firma stawia na wysoką jakość dostarczanych produktów. Gwarancją są dostarczane paliwa od wiodących na polskim rynku koncernów naftowych. Wszystkie paliwa są produkcji Grupy LOTOS, a gaz LPG Grupy ORLEN.
2012
W roku 2012 rozbudowaliśmy budynek zwiększając powierzchnię sklepu samoobsługowego z asortymentem spożywczym i akcesoriami samochodowymi oraz kącikiem gastronomicznym. Stacja Paliw oferuje także wypożyczanie przyczep i lawet samochodowych, odkurzacz, bezpłatny kompresor oraz dowóz paliw do klienta. Ważnym etapem rozwoju naszej firmy było dalsze komercjalizowanie terenu przy ul. Niechodzkiej w Ciechanowie. W dwóch etapach (2008r. i 2009r.) wybudowaliśmy Galerię Mrówka o łącznej powierzchni 13 500 metrów kwadratowych. Skupia ona skupia pod jednym dachem kilkadziesiąt placówek handlowych i usługowych, w tym wielkopowierzchniowe markety sieciowe z branży spożywczej i RTV&AGD. Systematycznie rozwijamy nasz obiekt i udoskonalamy filozofię jego działania.
2016
2016 roku uruchomiliśmy nową część budynku i dokonaliśmy rebrandingu. Galeria Mrówka zmieniła się tym samym w Centrum Handlowe Mrówka. Obecnie powierzchnia kompleksu handlowo – usługowego to prawie 45 000 m2. Wraz z rozpoczęciem budowy centrum handlowego uruchomiliśmy produkcję stolarki PVC i ślusarki. Wszystkie niezbędne elementy z tej branży zostały zaprojektowane, wyprodukowane i zamontowane przez nowy dział. Niezmiennie od uruchomienia pracujemy na renomowanych profilach zachodnich firmy Brügmann i Ponzio oraz polskim szkle PST. Jesteśmy jedną z niewielu firm, które przebadały swoje produkty, w szczególności ślusarki aluminiowej i przeciwpożarowej. Na cały oferowany asortyment posiadamy stosowne atesty, certyfikaty i dokumenty dopuszczające do stosowania w obiektach budownictwa mieszkaniowego oraz użyteczności publicznej. Wszystkie produkty dopuszczone są do obrotu w krajach Unii Europejskiej, posiadają oznaczenia CE oraz B.
Facebook